ඉන්දියාවට ලෝක කුසලානය දෙන්න නාමල් සහ මහින්ද , සංගාට බලපෑම් කළ බව මහේල කියයි

0
779

2011 ලෝක කුසලාන අවසාන තරගය පිලිබදව ශ්‍රී ලංකාවේ ක්‍රිකට් ප්‍රේක්ෂකයෙකුගෙන් ඇසුවොත් අදටත් එම තරගය පිලිබදව සැකයක් තිබෙන බව හැමෝම ප්‍රකාශ කරන දෙයකි.එම තරගය ශ්‍රී ලංකාව ක්‍රීඩා කල අකාරය පිලිබදව ශ්‍රී ලංකාව පමණක් නොව විදෙස් මාධ්‍යද එකල වාර්තා කර තිබුනේ ශ්‍රී ලංකාව දුර්වල පන්දු රැකීම නිසාම ලකුණු 50 කට ආසන්න ප්‍රමාණයක් ඉන්දියාවට පුජා කල බවය.

එමෙන්ම ලොව බිහිවූ සුපිරි දග පන්දු යවන ක්‍රීඩක මුත්තයියා මුරලිදරන් පවා එදින ක්‍රීඩා කලේ පාසැල් ක්‍රිකට් මට්ටමකටය.මේ පිලිබදව එදා සිට අද දක්වාම නොයෙකුත් කතා ඇසුනද මිට සතියකට පමණ පෙර මහේල ජයවර්ධන විසින් BBC මාධ්‍යට විශේෂ හෙළිදරව්වක් සිදු කළේය.

එනම් කුමාර් සංගක්කාර නායකත්වය දරන සමයේදී ඔහුට දේශපාලන බලපෑම් පැමිණි බවත් වැදගත් අවස්ථාවකදී ඔහුට දැඩි බලපෑමක් දේශපාලකයෙක් විසින් සිදු කල බවය.සැබවින්ම මෙය සත්‍යයක් විය යුතුමය.මන්ද මහේල ජයවර්ධන යනු සංගක්කාරගේ හොදම මිතුරාය.ලෝක කුසලානය දිනයේ කුමාර් සංගක්කාරට මහින්ද රාජපක්ෂ සහ නාමල් රාජපක්ෂ තරගය ඉන්දියාවට ජයග්‍රහණය කිරීමට දෙන ලෙස බලපෑම් සිදුකල බවට මිට පෙරද වාර්තා පලවී තිබුණි.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here