වනජීවී ඇමති තෙවරප්පෙරුමට ෆේස්බුක් එකෙන් දැඩි විරෝධය එල්ල වුණු හැටි

0
505

වනජීවී නියොජ්‍ය අමාත්‍ය පාලිත තෙවරප්පෙරුම සහ පොලිස් විශේෂ කාර්ය බලකා සෙබළුන් පිරිසක් අතර සූරියවැව ප‍්‍රදේශයේදී  ඊයේ (27) ඇතිවූ උනුසුම් සංවාදය පිළිබඳව මේ වන විට ෆේස්බුක් සමාජ ජාලය හරහා බොහෝ දෙනා අදහස් පලකරනවා.

අධිවේගී මාර්ගයේ ඉදිකිරීම් කටයුතු සඳහා අනවසරයෙන් පස් ප‍්‍රවාහනය කරන ටිපර් රථ වැටලීමක් සඳහා ගිය පොලිස් විශේෂ කාර්ය බලකායේ පිරිසක්,  රියදුරෙකුගේ ජංගම දුරකතනයක් ගත් බවට ඔවුන් අමාත්‍යවරයාට කළ කරුණු දැක්වීමක් අනුව මෙම තත්වය ඇතිවුණා.

එසේම එම අවස්ථාවේ නියෝජ්‍ය ඇමතිවරයාට මහත්තයා යනුවෙන් කතා කල පොලිස් නිළධාරියෙකු අමතා  තමන් ‘මහත්තයෙක් නෙමෙයි ඇමතිවරයෙක්. සැලියුට් එකක් ගහල කතාකරනවා තමුසේ පොලිස් කාරයෙක් නං’ යනුවෙන්ද  ප්‍රකාශ කලා.

ෆේස්බුක් හරහා පළවූ අදහස් කිහිපයක් පහතින් නරඹන්න.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here